Blog

 • 11/04/2024 0 Komentarze
  Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

  Dla wielu z nas ekologia staje się niezwykle ważną wartością. Ochroną środowiska często kierujemy się przecież w naszym codziennym życiu. Nie ma zatem nic zaskakującego w tym, że innowacyjne metody zarządzania odpadami cieszą się zainteresowaniem. Przydomowe oczyszczalnie ścieków w ostatnich latach zyskują na popularności jako jedno z takich rozwiązań. Ich atrakcyjność wynika z kilku czynników: są przyjazne dla środowiska, umożliwiają odzyskiwanie wody, a także stanowią odpowiedź na problemy związane z dostępem do centralnej kanalizacji. Dlatego coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na instalację tego typu systemów. Sprawdźmy, jak działa ten ekologiczny proces neutralizacji nieczystości.

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/03/2024 0 Komentarze
  Dofinansowania przydomowych oczyszczalni ścieków

  Nie każdy wie, że w przypadku budowy przydomowej oczyszczalni ścieków można starać się o dofinansowanie. O szczegóły warto dopytać jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. W tym celu należy udać się do najbliższego urzędu gminy, choć kwestiami tymi może zająć się też firma odpowiedzialna za montaż systemu odprowadzania nieczystości. Dowiedz się, od czego zacząć.

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/03/2024 0 Komentarze
  Dlaczego z niektórych oczyszczalni wydziela się brzydki zapach

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków, montowane w miejscach niepodłączonych do sieci kanalizacyjnej, cieszą się coraz większą popularnością ze względu na niemal bezobsługowe działanie, skuteczne neutralizowanie nieczystości oraz ekologiczny charakter. W teorii działaniu systemu nie powinny towarzyszyć żadne nieprawidłowości. W praktyce jednak niektórzy użytkownicy mogą skarżyć się na nieprzyjemne zapachy wydobywające się ze zbiornika. Co jest tego przyczyną i jak temu zapobiegać?

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/03/2024 0 Komentarze
  Różnica między oczyszczalniami ekologicznymi a biologicznymi

  Nie każde gospodarstwo domowe może zostać przyłączone do sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji pozostają dwa wyjścia: zlecić wykonanie tradycyjnego szamba lub zdecydować się na oczyszczalnię ścieków. Dziś przyjrzymy się drugiemu rozwiązaniu. Pojawia się tu bowiem możliwość wyboru między oczyszczalnią ekologiczną a biologiczną.

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/03/2024 0 Komentarze
  Szambo czy oczyszczalnia – jakie rozwiązanie wybrać?

  Podczas budowy domu należy wziąć pod uwagę wiele kwestii – na przykład to, w jaki sposób będziemy pozbywać się nieczystości. W przypadku działek, które nie zostały podłączone do miejscowej sieci kanalizacyjnej, istnieją dwa rozwiązania. Jednym z nich jest tradycyjne szambo, a drugim przydomowa oczyszczalnia ścieków. Oba mają swoje zalety, ale nie są też pozbawione wad. Sprawdź, która opcja okaże się dla Ciebie korzystniejsza.

   

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Oczyszczalnia NV liderem jakości!

  Największy konkurs promujący jakość w Polsce ogłosił laureatów. W branży przydomowych oczyszczalni ścieków tytuł Jakość Roku 2014 w kategorii produkt roku otrzymała przydomowa oczyszczalnia NV firmy Traidenis. Jest to już drugie wyróżnienie mianem Jakości Roku, przyznane firmie Traidenis-Pol, pierwsze miało miejsce w 2011 roku.

  Przeczytaj artykuł tutaj

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Aquaclear na targach w Rzeszowie

  Także tam nie mogło nas zabraknąć. Na rzeszowskich Targach Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów stawiający domy znajdą wszystko, czego im potrzeba. W tym także nasze stoisko, na którym opowiemy im o korzyściach wynikających z budowy biologicznej oczyszczalni ścieków.

   

  Data: 21-22 marca
  Miejsce: Hala Podpromie
  Adres: ul. PCK 2/24, Rzeszów

   

  Znajdziecie nas na terenach zewnętrznych!

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Główna nagroda dla Aqua Clear!

  Główna nagroda organizatora w kategorii "Produkt" dla Aquaclear za prezentację przydomowej biologicznej oczyszczalni firmy Traidenis-Pol na XV Targach Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz w Gliwicach.

   

  Dyplom dla Aquaclear

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Aqua Clear na Silesia Building Expo w Sosnowcu

  W weekend 21-23 lutego 2014 r. znajdziecie nas na 7. Targach Budowlanych SIBEX, które odbędą się w Expo Silesia. Z nami będzie można spotkać się na stoisku nr 123. Z chęcią opowiemy o konkretnych, najbardziej optymalnych rozwiązaniach w zakresie biologicznego oczyszczania ścieków. Podzielimy się naszą wiedzą i doradzimy, co wybrać.

  Data: 21-23 lutego
  Miejsce: Expo Silesia
  Adres: ul. Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec

  Znajdziecie nas na stoisku nr 123.

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Aqua Clear na Targach w Gliwicach

  W dniach 14-16 lutego 2014 r. będziemy na XV Targach Budownictwa w Gliwicach. Impreza pozwoli nam spotkać się z klientami przygotowującymi się do sezonu budowlanego. Będziemy mogli osobiście doradzić, jaką biologiczną oczyszczalnię ścieków wybrać i wyjaśnić, dlaczego. Oprócz Aqua Clear na Targach pojawi się 140 wystawców.

  Data: 14-16 lutego 2014 r.
  Miejsce: Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej
  Adres: ul. Kaszubska 28, Gliwice

  Znajdziecie nas w hali namiotowej.

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Doświadczeni specjaliści dzielą się wiedzą

  Wbrew obiegowej opinii szamba nie są rozwiązaniem tanim, mówi na łamach Dziennika Zachodniego Zbigniew Mazurek, właściciel firmy Aqua Clear.

  W artykule opublikowanym 30 kwietnia 2013 roku szeroko omówiony jest temat biologicznych, przydomowych oczyszczalni ścieków. Szeroko cytowany jest w tekście właściciel firmy Aqua Clear Zbigniew Mazurek.

  Mazurek podkreśla, że eliminacja nieszczelnych zbiorników bezodpływowych, czyli szamba, wymagana jest prawem. Rzecz ma być zakończona do 2015 roku. W praktyce oznacza to, że każdy właściciel domu, który wykorzystuje szambo, będzie musiał płacić około 300 zł miesięcznie za jego wywóz. Zdaniem Zbigniewa Mazurka znacznie korzystniejsze są biologiczne oczyszczalnie ścieków. Koszty ich eksploatacji to 300 zł, tyle że rocznie.

  W artykule omawiane są także opcje, które ma do wyboru inwestor rozważający budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Zbigniew Mazurek zwraca uwagę na to, że powierzchnia chłonna takiej oczyszczalni musi być dostosowana do liczby mieszkańców. Przyjmuje się, że jest to 2 m2 na osobę.

  W końcowej części tekstu Zbigniew Mazurek zwraca uwagę na korzystne sposoby finansowania inwestycji w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Przypomina, że klienci firmy Aqua Clear mogą korzystać z preferencyjnych kredytów udzielanych przez tyski oddział Banku Ochrony Środowiska.

  Pobierz cały tekst i dowiedz się więcej o przydomowych oczyszczalniach ścieków.

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Jak skutecznie czyścić ścieki – radzi Zbigniew Mazurek

  Zakup i montaż przydomowej oczyszczalni ścieków zwraca się już po trzech latach, mówi w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Zbigniew Mazurek, właściciel firmy Aqua Clear.

  W obszernym wywiadzie Zbigniew Mazurek opowiada o tym, dlaczego opłaca się inwestować w przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz na czym polega obsługa takiej instalacji. Zwraca uwagę na to, że oczyszczalnie w zasadzie jej nie wymagają, trzeba jedynie pamiętać o usuwaniu, raz na pół roku, nadmiaru osadu czynnego.

  Odpowiadając na pytania Mazurek mówi także o tym, w jaki sposób on sam i pracownicy firmy Aqua Clear wspierają osoby zainteresowane inwestycją w biologiczną oczyszczalnię ścieków. Ważne w tym kontekście jest zwłaszcza preferencyjne finansowanie zapewnianie przez tyski oddział Banku Ochrony Środowiska.

  Zbigniew Mazurek wspomina także o wyróżnieniach, które firma Aqua Clear otrzymała za wdrażanie ekologicznych rozwiązań w zakresie oczyszczania ścieków.

  Przeczytaj całą rozmowę ze Zbigniewem Mazurkiem.

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Montaż biologicznych oczyszczalni ścieków

  Niezależnie od miejsca, pewne etapy procesu montażu przydomowych oczyszczalni ścieków są takie same. Dowiedz się więcej o tym, jak powstają te nowoczesne rozwiązania.

  Oglądając film poznasz wszystkie etapy procesu montażu oczyszczalni ścieków. Począwszy od wyboru właściwego miejsca, przez przygotowanie właściwych wykopów oraz montaż najważniejszych elementów urządzenia. Przekonasz się, jak ważna jest precyzja wykonania oraz przemyślana strategia postępowania.

  Oglądaj pełną relację: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KwuXchEjD70

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Kurier Mazowiecki: Biologiczne Oczyszczalnie Ścieków

  Jak bardzo przydatne są biologiczne oczyszczalnie ścieków? O tym przekonasz się oglądając materiał Kuriera Mazowieckiego.

  Z relacji reporterskiej dowiesz się, dlaczego urządzenia firmy Traidenis sprawdzają się w tych miejscach, w których nie ma doprowadzonej instalacji ściekowej. Przekonasz się, że jak przydatne mogą być rozwiązania, które także nasza firma ma w ofercie.

  Oglądaj cały materiał: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TL_n0-d4WQg

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Aqua Clear w programie „Urządzeni”

  Dystrybuowane przez naszą firmę urządzenia Traidenis rekomendowane są w programie „Urządzeni”. Właściciel Aqua Clear, Zbigniew Mazurek opisuje zalety produktów oraz ich zastosowanie.

  Obejrzyj relację, zapoznaj się z materiałem, dzięki któremu tematyka biologicznych, przydomowych oczyszczalni ścieków stanie ci się bliższa. Z programu dowiesz się i zobaczysz, jak wygląda proces montażu instalacji oraz jakie są tego koszty.

  Oglądaj program:

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r19z4hLhDRk
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TL_n0-d4WQg

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2021 0 Komentarze
  Jakość Roku: Traidenis wyznacza standardy

  Firma Traidenis, której Aqua Clear jest wyłącznym dystrybutorem na ternie Polski południowej i województwa łódzkiego została nominowana do nagrody Jakość Roku 2011. W towarzyszącym wydarzeniu artykule w specjalnym dodatku do Rzeczpospolitej można przeczytać o tym, jaka jest tajemnica sukcesu firmy.

  Z rozmowy z prezesem zarządu Traidenis-Pol można dowiedzieć się o recepcie Traidenisa na polski rynek oraz poznać historię przedsiębiorstwa.

  Czytaj więcej: http://www.traidenis.lt/lt/news/Economy_life_today.pdf

  Dowiedz się więcej