Dofinansowania przydomowych oczyszczalni ścieków

Nie każdy wie, że w przypadku budowy przydomowej oczyszczalni ścieków można starać się o dofinansowanie. O szczegóły warto dopytać jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. W tym celu należy udać się do najbliższego urzędu gminy, choć kwestiami tymi może zająć się też firma odpowiedzialna za montaż systemu odprowadzania nieczystości. Dowiedz się, od czego zacząć.

 

Dofinansowanie domowej oczyszczalni ścieków

Popularność przydomowych oczyszczalni ścieków wynika nie tylko z wygody czy chęci dbania o ekologię, ale także szeregu korzyści finansowych, jakie wiążą się z użytkowaniem systemu. Na oszczędności można liczyć jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji za sprawą programów rządowych. Niejednokrotnie wystarczy spełnić kilka warunków oraz złożyć komplet dokumentów, aby skorzystać z opcji dofinansowania i w ten sposób ograniczyć koszty pochodzący z własnej kieszeni na takie elementy inwestycji, jak m.in. sporządzenie projektu, przygotowanie terenu pod przydomową oczyszczalnię ścieków czy montaż instalacji.

 

Dostępne źródła finansowania

Podstawowymi źródłami finansowania budowy przydomowej oczyszczalni ścieków są zwykle inicjatywy samorządowe realizowane na terenie danej gminy w ramach wsparcia płynącego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wiele osób skorzystało już z możliwości złożenia wniosków w zeszłorocznej edycji programu, który realizowany będzie w 2023 roku. Warto śledzić bieżące informacje na ten temat, na przykład odwiedzając najbliższy urząd gminy. Na niektórych obszarach kraju wciąż trwają nabory do dotacji, które będą wypłacane w 2024 roku.

 

Dodatkową opcją jest możliwość rozłożenia na raty kosztów związanych z zakupem oraz montażem urządzeń bezpośrednio u wykonawcy inwestycji. Korzystne warunki spłaty zaproponowane przez bank mogą dodatkowo ułatwić podjęcie decyzji o budowie systemu.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to dobra inwestycja!

Możliwości związanych z finansowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków istnieje sporo. Skorzystaj z naszego wsparcia w tym zakresie. Znajdziemy dla Ciebie najlepszy dostępny program, a także zaproponujemy Ci zakup naszych urządzeń na raty.

0
Feed

Zostaw komentarz